12 ימים- בולגריה-מקדוניה-יוון  |  

אודותאתר זה מצטרף לאתר בולגריה ולאתר גאורגיה ונועד לתת מידע כללי על מקדוניה (פנינת הבלקן) ובעיקר על אפשרויות הטיול בה. 

על סקופייה בירת מקדוניה שמעתי לפני שנים רבות בעקבות רעידת האדמה שארעה בה בשנת 1963 ובעיקר בגלל הסיוע של ישראל בחילוץ אנשים מבין ההריסות. השעון על תחנת האוטובוס המרכזית בסקופייה נעצר על שעת רעידת האדמה (5:17) ואפשר לראותו עד היום .

מקדוניה אולי הענייה במדינות יגוסלביה לשעבר היא מדינה לא גדולה (שטח דומה לישראל אך רבע מאוכלוסיית ישראל) עם אטרקציות טבע מעניינות ביותר, היסטוריה עשירה, הווה לא פשוט ועתיד לוט בערפל.

קרבתה של מקדוניה ליוון ולבולגריה וגם לאלבניה מאפשרת גם שילוב של טיולים כגון בולגריה-מקדוניה או צפון יוון- מקדוניה או שילוב של כל 3 המדינות בולגריה-מקדוניה-צפון יוון (מקדוניה ההיסטורית). בטיולים ארוכים יותר ניתן לשלב גם את ארמניה.


כמו בכל טיוליי ניתן לעשות גם טיולים עצמאיים או חצי עצמאיים במקדוניה והייעוץ הוא חינמי.

העם המקדוני בעל גאווה לאומית מאד גדולה ולצדה בקורת נוקבת לגבי התנהלות המדינה בהווה והם מבינים שעתיד המדינה והתפתחותה תלויים מאד מאד בתיירות.

למטייל הישראלי יש תמיד נופך נוסף לטיול עת אנו נתקלים בשרידי הקהילות המפוארות שהיו במקדוניה או מבקרים במוזיאון השואה הגדול שהוקם במרכז סקופייה, בירת מקדוניה, במקום שבו שכן הרובע היהודי.

 

 


משה מיטלמן, יליד פ"ת, סא"ל (בדימוס), מומחה בכל סוגי הטיולים בבולגריה משנת 2003 (בעיקר  ג'יפים), מדריך גם טיולי ג'יפים בגאורגיה ורומניה, תואר שני בחינוך, מורה לגיאוגרפיה, בוגר קורס מלווי קבוצות ה-1 מטעם מכללת ווינגייט בשיתוף חברת ארקיע. כיום מרצה על בולגריה וטיולי ג'יפים בפני חניכי קורס זה וגם בבי"ס הארצי לתיירות בת"א.
עד לפני 5 שנים (ולמעלה מ-6 שנים) שמשתי בתפקיד מנכ"ל אגודת הסופרים העברים בישראל.


משה מיטלמן - טיולים למקדוניה, בולגריה, גאורגיה  
מייל:
 mitelman.m@gmail.com    סלולרי: 052-4328806, טלפקס: 077-7900155  ,  בפייסבוק